Prodej rostlin

Vodní a bahenní rostliny

 • Z vodních a bahenních rostlin v naší nabídce najdete, jak pobřežní druhy do nízkých vod, tak vodní rostliny do větších hloubek, včetně mnoha kultivarů leknínů. Mezi pěstovanými rostlinami jsou také rostliny submersní a plovoucí.
 • Vodní rostliny z naší nabídky umožňují vytvářet nejrůznější typy vodních společenstev od malých okrasných zahradních jezírek a potůčků nebo mokřadů, přes koupací přírodní biotopy až po kořenové čističky. Pro výběr rostlin je důležité právě stanovení priorit, jimž je podřízen osazovací plán. Rostliny se liší svými nároky na hloubku vody, její úživnost, svůj význam má také poloha na slunci či ve stínu.
 • Nabízíme botanické druhy i vyšlechtěné kultivary okrasné listem nebo květy.

 

Trvalky

 • Nabídka trvalek vlastní produkce zahrnuje široký sortiment středních a vysokých druhů, včetně stínobytných, s dobou kvetení od jara do pozdního podzimu.
 • Trvalky svými barvami a stavbou rostlin přispívají ke kráse každé zahrady. Nejsou příliš náročné, přizpůsobí se místním podmínkám a umožňují vytvářet nejrůznější seskupení jak na velké ploše, tak v malých prostorách. Řada trvalek je vhodná nejen pro pěstování ve volné půdě, ale také v nádobách.
 • Široká škála barev a tvarů květů, stejně jako barevnost listů umožňuje nejrůznější kombinace, které oživují zahradu od jara do podzimu. Různorodé květinové záhony kontrastují se zastřiženými živými ploty, možný je také trvalkový záhon v podobě ostrůvku uprostřed trávníku. Nízké trvalky zpestří okraje, případně spáry dlážděných ploch nebo přechody mezi trávníkem a výsadbou.
 • Mezi trvalkami najdete také řadu aromatických bylin s různobarevnými listy a květy, které působí nejen svým vzhledem, ale i vůní. Výběr trvalek pro výsadbu je možné podřídit nejrůznějším hlediskům: podle doby kvetení, výšky a struktury rostlin, podle umístění – slunečný či stinný záhon, podle barevnosti květů a délky kvetení, podle místa výsadby – suché nebo vlhké.
 • Podle jiných kritérií je možné plánovat výsadbu ve stylu tradiční venkovské zahrady, případně neformálního přírodního porostu, nebo naopak přísně strukturovanou uspořádanou výsadbu. Velmi vhodné je kombinovat trvalky s okrasnými travinami, které mají podobně mnohostranné využití a umožňují dotvářet trvalkové výsadby.

 

Traviny

 • Okrasné traviny nabízíme ve škále od nízkých až po vysoké solitérní kultivary.
 • Nabídka travin zahrnuje druhy okrasné listem s velkou škálou odstínů zelené včetně podélně či příčně pruhovaných, některé mění barvu ve vazbě na roční období. Mnohé traviny mají atraktivní květenství různých barev, které se objevují od jara do pozdního léta, mnohá jsou ozdobou zahrady i v zimním období.
 • Vzhledem k rozšíření travin v přírodě, z nichž byly okrasné traviny vyšlechtěny, je možné najít vhodný kultivar prakticky pro každé stanoviště – slunečné i stinné, suché nebo vlhké. Řadu travin je možné také velmi dobře pěstovat v nádobách.
© 2011 Zahrada-vodni.cz